Anasayfa Bekbars Detaylı Temizlik Kaput Koruma Oto Cam Filmi Oto Ses Sistemleri Pasta Cila Boya Koruma Seramik Kaplama

Tel: 0539 410 06 82

Seramik Kaplama Nedir? Nasıl ve Nereye Yaptırılmalıdır? Fiyatları

Seramik Kaplama Nedir? Nasıl ve Nereye Yaptırılmalıdır? Fiyatları

Firmamız tarafından yapılmış Seramik Kaplama Uygulaması

Seramik kaplama nedir; Aşınmayı engelleyen ve koruyucu bir malzeme olarak kullanılan dayanıklı bir yüzey koruyucu görevi gören araç yüzeylerinde kullanılan bir madde olarak bilinir. Araçların yüzeylerini ve boyalarının aşınmasını önlemek için kullanılan seramik kaplama ile uzun yıllar aracınızın boyasının aşınması engellenmiş olur. Renkleri koruyan ve çevre şartlarının olumsuz etkilerine karşı koruyucu görevi olan seramik kaplama uygulaması yapılırken bazı aşamalardan geçilmektedir.

Seramik Kaplama Neden Yapılmalıdır?

Bilindiği gibi yağmur sularının içerdiği asit aracın boyasına da hasar vererek zamanla aşınmasını sağlamaktadır. Bunun dışında birçok çevresel etkenin de araca zarar vermesi görülmektedir. Kuş pislikleri en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Genellikle park halinde ağaç altlarında duran arabaların üzeri kuş pisliği ile zarar görmektedir. Yağlı bir madde olduğu için temizlenmesi sırasın da araç üzerinin zemininde çizilme ve boyada zedelenme görülebilir.

Kısa sürede araç yıpranmış ve boyasının solduğu görülmüştür. Tüm bunlara karşı alınan tedbir ile aracınızın uzun yıllar boyasının aşınmadan ve yıpranmadan dolayı karşılaştığı maddi zarar ve zaman kaybından kurtaracak bir işlemden geçmesi gerekmektedir. Seramik kaplama yapılarak olumsuz etkenlerin daha aza indirilmesi hedeflenmiştir. Peki, seramik kaplama nasıl yapılır kısaca değinecek olursak; Öncelikle kaplama öncesi aracınızın bazı aşamalardan geçmesi gerekmektedir.

Seramik Kaplama Öncesi Yapılan İşlemler

Profesyonel bir ortamda yapılması gereken işlemler cilalama ve parlatma işlemleri ile yüzeyinin pürüzsüz olması sağlanmalıdır. Çizik ya da leke gibi olumsuz özellikleri giderildikten sonra seramik kaplama işlemine geçilmektedir.

Seramik kaplama nasıl yapılır;

Temizlenmiş araca yatay ya da dikey olarak uygulanması gerekmektedir. Yaklaşık 20 dakika bekletildikten sonra kuruyan yüzey kuru mikrofiberli olan bir bez yardımı ile silinir. Uygulama sonrası araç mutlaka kuru nemsiz bir ortamda 24 saat süre ile tüm dış etkenlerden uzak tutulmalıdır. Seramik kaplama araca iyice nüfus edip kuruyup araç kullanılabilir hale getirilmektedir.